STREPFEN Пастили за грло, 16 пастили

strepfen  flubiprofen med i limon pastili
STREPFEN Пастили за грло, 16 пастили
260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045069C
favorite_border

Опис на производот

Пастили Стрепфен мед и лимон со аналгетско и против-воспалително дејство за брзо намалување на симптомите на воспаление на грлото.

Пакување: 16 пастили

Содржина

Стрепфен пастилите содржат флурбипрофен. Флурбипрофен е нестероиден антиинфламаторен лек (НСАИЛ) со аналгетски, антипиретички и противвоспалителни карактеристики.

Употреба: За брзо намалување на симптомите на воспаление на грлото како што се болка, надразнување, оток и отежнато голтање, кај возрасни и деца над 12 годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се