STREPSILS Плус, 16 пастили

strepsils plus pastili
STREPSILS Плус, 16 пастили
248,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
031164C
favorite_border

Опис на производот

Стрепсилс Плус пастилите се користат за симптоматско олеснување на болка при инфекции на уста и грло.

  • Моќен анестетик кој брзо ја намалува болката во грлото
  • Комбинација на антисептици кои се борат против бактериите кои предизвикуваат инфекции

Пакување: 16 пастили.

Содржина

Секоја  пастила содржи активни состојки:

амилметакрезол 0.6 мг
2.4-дихлоробензил алкохол 1.2 мг
лидокаин хидрохлорид 10 мг

Помошни состојки: винска киселина, натриум сахарин, левоментол, масло од питомо нане, масло од анасон, боја quinoline yellow, боја indigo carmine, течна сахароза и течна глукоза.
Една пастила содржи 1.0 гр глукоза и 1.5 гр сахароза.

Употреба: За локална употреба во уста.
Возрасни, постари лица и деца над 12 години: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2 часа, по потреба.
Да не се земаат повеќе од 8 пастили во тек на 24 часа. Не се препорачува за деца помали од 12 години.
Предупредување: Ако сте бремени, мислите дека сте бремени или ако доите, советувајте се со Вашиот лекар пред да го земете овој лек.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се