SUPERDIET Биосерине дневна формула, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Биосерине дневна формула, 20 ампули по 15 мл
1.425,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030850C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Сертифициран органски производ. 

  • Дневна формула
  • За возрасни и деца од 18 годишна возраст

Соочени со секојдневните предизвици, од суштинско значање е да се релаксирате, да најдете хармонија на телото и умот и да се ослободите од секојдневните притисоци.

Biosereine Bio Jour е посебна формула со вкус на карамела, на база на 7 растенија од органско производство:

  • Камилица - придонесува за релаксација и одржување на физичката и ментална благосостојба
  • Кантарион – помага во одржување на емоционалната рамнотежа
  • Родиола – придонесува за релаксација
  • Калифорниски афион, пасифлора, лаванда и портокал ја надополнуваат оваа комбинација

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Една ампула 15 мл содржи:

Камилица 525 мг**
Кантарион  200 мг**
Калифорниски афион  200 мг**
Пасифлора 170 мг**
Лаванда  160 мг**
Портокал  135 мг**
Родиола 100 мг**

**Еквивалент на суво растение

Состојки: воден екстракт камилица* (цвет), кантарион* (цвет од врвот), калифорниски афион* (антенски дел), пасифлора* (антенски дел), лаванда* (цвет), портокал* (лист), родиола*корен), кармел* (карамелизиран шеќер од шеќерна трска*-вода) - згуснувач: гуар гума* - сок од лимон*.

*Состојки од органско производство.
 

Употреба: една (1) ампула на ден, со оброк, чиста или разредена во половина чаша вода или овошен сок.

Предупредување: Не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки, кај деца и адолесценти под 18 годишна возраст. Производот не се препорачува во случај на алергија на растенија од фамилијата Clusiaceae или Asteraceae.
Да не се користи истовремено со орални контрацептиви. Не се препорачува при истовремена употреба на антидепресиви и седативи и при третман со антихипертензивни лекови. Не се препорачува употреба на производот 15 дена пред хируршка интервенција. Ампулите се наменети за пиење - перорална употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се