SUPERDIET Црвена винова лоза био, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Vigne rouge circulation Organic red vine phials 20 ampules organska crvena vinova loza ampuli
SUPERDIET Црвена винова лоза био, 20 ампули по 15 мл
1.201,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020654C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • СЕРТИФИЦИРАН ОРГАНСКИ ПРОИЗВОД
  • Црвената винова лоза ја подобрува циркулацијата
  • 100% растителни состојки

  • 1 ампула на ден / програма за 20 дена

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

1 ампула содржи:     

         ПДВ*

Течен екстракт од листови на црвена винова лоза** 

(еквивалент на суво растение) 

 1125 мг  /

*препорачано дневно внесување
**состојки од органско производство

Не содржи алкохол, бои и конзерванси.

Употреба: 1 ампула на ден, нерастворена или растворена во половина чаша  вода.

Предупредување: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.

Не се препорачува за бремени жени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се