SUPERDIET Дигиафлор - јаглен, пивски квасец и анасон, 45 капсули

SUPERDIET Digiaflore food suplement with activated charcoal, brewer's yeast and fennel jaglen pivski kvasec anason digestija
SUPERDIET Дигиафлор - јаглен, пивски квасец и анасон, 45 капсули
578,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021589C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Digiaflore е додаток на исхрана на база на активен растителен јаглен, пивски квасец и анасон.

Производот не е наменет за деца под 4 годишна возраст.

Пакување: 45 желатински капсули.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав: Три (3) капсули содржат:

  3 капсули *ПДВ
Активен растителен јаглен 435 мг /
Пивски квасец (глутен) 200 мг /
Сув екстракт од анасон (Foeniculum vulgare Mill) - семе  384 мг** /

*препорачано дневно внесување

**еквивалент на суво растение

Останати состојки: рибина желатинска капсула, средство против стврднување: магнезиум стеарат.

Употреба: три (3) капсули на ден.

Предупредување: Производот не е наменет за деца под 4 годишна возраст. Не се препорачува за жени со лична или семејна историја на рак на дојка, како и за бремени жени и доилки. Не се препорачува во случај на пречувствителност кон анетол и растенија од фамилијата Apiaceae. Доколку производот се употребува заедно со други лекови, земањето на Digiaflore треба да биде 2 часа пред или после земањето на друг лек. Не се препорачува долготрајна употреба без лекарски совет. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се