SUPERDIET Драинофлоре био, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Drainaflore bio detox 20 ampules detoks organski
SUPERDIET Драинофлоре био, 20 ампули по 15 мл
1.229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
041351C
favorite_border

Опис на производот

 • Додаток во исхраната
 • Сертифициран органски производ
 • Една ампула на ден / програма за 20 дена

Исхраната, загадувањето и секојдневниот стрес создаваат токсини кои го нарушуваат нормалното функционирање на организмот. Елиминиацијата на токсините од организмот се одвива преку пет органи: кожа, црн дроб, дигестивен систем, респираторен состем и бубрези и затоа е важно одржување на нормалната функција на овие органи.

DRAINAFLORE Bio е комплекс на база на 15 растенија и овошје.

Содржи:

 • Бреза која придонесува за прочистување на организмот

 • Цикорија која придонесува за нормална функција на ЦРНИОТ ДРОБ

 • Бозелот кој помага во елиминација на вода од БУБРЕЗИТЕ

 • Анасонот и алое вера кои придонесуваат за нормална функција на ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ

 • Бор кој придонесува за нормална функција на РЕСПИРАТОРНИОТ СИСТЕМ

 • Чичaк и коприва кои придонесуваат за одржување на нормална кожа

 • Чичакот дополнително придонесува за прочистување на организмот

DRAINAFLORE Bio посебно се препорачува при промена на сезоната, пред програма за слабеење и секогаш кога ќе се појави потреба.

 • За возрасни и деца од 18 годишна возраст

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Една (1) ампула содржи:

Воден екстракт од Бор* (пупка)

180 мг**

Рузмарин* (лист)

84 мг**

Тимијан* (лист)

84 мг**

Бреза* (лист)

84 мг**

Чичак(корен)

67 мг**

Јасен* (лист)

67 мг**

Медуника* (цветови)

67 мг**

Анасон* (семки)

60 мг**

Коприва* (лист)

15 мг**

Концентриран сок од слива* (плод)

3233 мг

Црвено грозје* (плод)

1967 мг

Бозел* (плод)

500 мг

Сок од црна ‘рдоква* (корен)

467 мг

Алое вера* (гел)

230 мг

Сув екстракт од Цикорија*(корен)

84 мг**

*Состојки од органско производство.

**Еквивалент на суво растение.                                                            

Употреба: се пропорачува по една (1) ампула на ден.

Предупредување: не се препорачува употреба во тек на подолг временски период. Програмата може да да се повтори неколку пати во годината. Не се препорачува за деца и адолесценти под 18 години.

Не се препорачува за бремени жени и доилки. Не се препорачува за жени со лична или семејна историја на рак на дојка. Не се препорачува употреба во тек на подолг временски период. Не се препорачува при срцеви или бубрежни заболувања. Побарајте совет од Вашиот лекар во случај на хипертироидизам или во случај на третман на тироидната жлезда. Не се препорачува во случај на пречувствителност на анетол, растенија од семејството Apiaceae, Asteraceae, Lamiaceae, како и алергија на салицилати или полен. Да не се користи истовремено со антикоагуланси, антитромбоцити или диуретици. Консултирајте се со вашиот лекар ако земате истовремено антиинфламаторни лекови, како и во случаи на билијарно или хепатално заболување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се