SUPERDIET Екстракт од семки од грејпфрут, 100 мл

SUPERDIET Pepins De Pamplemousse Grapefruit seed extract-(EPP) ekstrakt od semki od grejpfrut
SUPERDIET Екстракт од семки од грејпфрут, 100 мл
1.259,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034667C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Pépins de Pamplemousse Bio - Екстракт од семки од грејпфрут 

  • Додаток на исхрана
  • Сертифициран органски производ
  • Погодно за вегани
  • Титритан на 420 мг биофлавоноиди
  • По 15 капки, 3 пати на ден
  • Не содржи алкохол
  • Грејпфрут е овошје со висока концентрација на биофлавониди
  • За возрасни и деца од 3 годишна возраст

Пакување: 100 мл шишенце со капалка

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

 

 45 капки  

(препорачана дневна доза)

100 мл
Екстракт од грејпфрут, пулпа и кора 2.4 г 120 г
Биофлавоноиди   10 мг 420 мг*

*просечна вредност на 100 ml

Состојки: глицерин*, вода; екстракт од семки од грејпфрут* (Citrus paradisi- пулпа и кора)*, антиоксидант: аскорбинска киселина.

*Состојки од органско производство.

Употреба: производот е наменет за возрасни и деца од 3 години. Се препорачуваат по 15 капки три пати на ден *(вкупно 45 капки) растворени во чаша вода. Може да се зема во било кое време од денот. Пред употреба добро протресете.

Предупредување:

Бремените жени и доилките задолжително да се консултираат со лекар пред употреба. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на места заштитени од топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се