SUPERDIET Екстракт од семки од грејпфрут, 50 мл

SUPERDIET Екстракт од семки од грејпфрут, 50 мл
848,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034668C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Екстракт од семки од грејпфрут (+ пулпа и кора).

  • За возрасни и деца од 3 годишна возраст

Последните дваесетина години маслото од семки од грејпфрут е најпродаваниот природен лек во борба против бактерии, вируси и габични инфекции. Неговиот состав со голема коцентрација на биофлавоноиди го прави единствен кога станува збор за јакнење на имунитетот, но и за неутрализирање на компонентите кои го потикнуваат развојот на малигните клетки.

Цитрусните биофлавоноиди влијаат на:

  • Капиларите и вените, ја намалуваат нивната кртост и ја подобруваат циркулацијата
  • Имаат својство на природен антибиотик, на кој бактериите не развиваат отпорност
  • Истовремено помага во превенција и брзо санирање на настинка, грип, главоболка
  • Природен антибиотик и средство против габични инфекции, т.е. уништува над 800 видови на бактерии, 100 видови на габични инфекции и паразити
  • Екстрактот од семките од грејпфрут има способност да го алкализира, т.е. да го зголемува Пх факторот во организмот
  • Ја подобрува ресорпцијата и искористеноста на витамините во организмот и ги врзува и неутрализира слободните радикали

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав:

                                                                          96 капки                               
                                                          (препорачана дневна доза)
100 мл
Глицерински екстракт од грејпфрут  4.2 г 97 г
Биофлавоноиди   18 мг 420 мг

Состојки:

- екстракт од семка и перикард (пулпа и кора) од грејпфрут (Citrus maxima)* (глицерин, вода)

- антиоксидант - аскорбинска киселина.

*Состојки од органско производство.

Употреба:

  • Возрасни: се препорачува по 10 до 32 капки, три пати на ден, растворени во чаша водa, во тек на оброк.
  • Деца: една капка на кг телесна тежина (пример: деца со телесна тежина од 20 кг треба да земат 10 капки наутро и 10 капки попладне)

По отварањето капките се чуваат во фрижидер и за полесно капнување пред употреба протресете го шишенцето.

Предупредување: бремените жени и доилките задолжително да се консултираат со лекар пред употреба. Ако земате кој било друг лек задолжително консултирајте се со Вашиот лакар пред употреба на овој производ.
Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.
Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се