SUPERDIET Ѓаволска канџа 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Ѓаволска канџа 20 ампули по 15 мл
860,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021261C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Сертифициран органски производ

  • Ѓаволската канџа придонесува за нормално функционирање на зглобовите
  • Harpagophytum aмпулите содржат течен екстракт од ѓаволска канџа добиен со посебен метод на екстракција
  • За возрасни и адолесценти

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Една (1) ампула 15 мл содржи:       

    ПДВ*
Ѓаволска канџа   1400 мг**   /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки:

- течен екстракт од корен на ѓаволска канџа* (Harpagophytum procumbens)

*состојки од органско производство.

Производот не содржи: алкохол, бои и конзерванси.

Употреба: една (1) ампула на ден.

Предупредување: Не се препорачува употреба на производот кај бремени жени и доилки. Не се препорачува во случај на заболувања на желудникот или доуденумот.

Да не се употребува при присуство на билијарни каменчиња.
Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се