SUPERDIET Herbesan Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, црвено овошје, 30 таблети

SUPERDIET Acerola 1000mg vitamin C 180mg crveno ovosje
SUPERDIET Herbesan Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, црвено овошје, 30 таблети
579,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
028272C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Herbesan Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг е додаток на исхраната

  • Ацеролата е јужно американско ситно овошје познато уште под името “Карипска цреша”. Нејзиниот плод е сочен и кисел
  • Витамин Ц кој придонесува за нормално функционирање на имуниот систем и придонесува во  намалување на заморот

Пакување: 30 таблети за џвакање со вкус на црвено овошје

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

 

Содржина

Состав:

  Една (1) таблета          ПДВ*
Ацерола ектракт         1000 мг /
Витамин Ц            180 мг   225%

*препорачано дневно внесување

Состојки: средство за зголемување на волуменот: сорбитол, сув екстракт од ацерола плод (витамин Ц, малтодекстрин), средство против стврднување: магнезиум стеарат, арома, Витамин Ц, засладувач: натриум сахаринат

Употреба: се препорачува по максимум една (1) таблета на ден, за време на оброк, по можност наутро. Таблетата се џвака или се остава да се стопи во устата. 

Предупредување: Консултирајте се со лекар пред да го употребите производот. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Прекумерна употреба може да има лаксативни дејство. Да се чува на ладно и суво место. Ако сте бремени или доите консултирајте се со вашиот лекр, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

aleksandra.shu…
5
Od site vkusovi, decava ovie najmnogu gi sakaat
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се