SUPERDIET Herbesan Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, портокал, 30 таблети

SUPERDIET Acerola 1000mg vitamin C 180mg orange portokal
SUPERDIET Herbesan Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг, портокал, 30 таблети
557,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
028275C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Herbesan Ацерола 1000 мг и витамин Ц 180 мг е додаток на исхраната

  • Ацеролата е јужно американско ситно овошје  познато уште под името “Карипска цреша”. Нејзиниот плод е сочен и кисел
  • Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имуниот систем и придонесува во  намалување на заморот

Пакување: 30 таблети за џвакање со вкус на портокал

Содржина

Состав:
Една (1) таблета содржи:   

     ПДВ*
Ацерола ектракт        1000 мг /
Витамин Ц         180 мг 225%

*препорачано дневно внесување

Состојки: 
- средство за зголемување на волуменот: сорбитол, цврст екстракт од ацерола (витамин Ц), природна арома на портокал, витамин Ц
- средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини
- засладувач: натриум сахаринат

Употреба: се препорачува по една (1) таблета на ден, за време на оброк, по можност наутро. Таблетата се џвака или се остава да се стопи во устата.

Мислења на потрошувачи

aleksandra.shu…
5
Mnogu se ubavi
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се