SUPERDIET Herbesan Адуцид, 30 таблети

SUPERDIET Herbesan Adoucid aducid so matocina pepermint minerali protiv kiselini
SUPERDIET Herbesan Адуцид, 30 таблети
695,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
028751C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Herbesan Adoucid е додаток на исхраната на база на 2 минерала + маточина + пеперминт со засладувач

  • Магнезиумот придонесува за елекрoтолитен баланс
  • Калциумот придонесува за нормално функционирање на дигестивните ензими
  • Пеперминтот придонесува за нормална дигестивна функција
  • Маточина ја надополнува целата формулација
  • За возрасни и деца над 12 годишна возраст

Пакување: 30 таблети за џвакање со вкус на пеперминт

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:   

  1 таблета содржи ПДВ%
Калциум карбонат         691 мг /
- Калциум 271 мг 34%
Магнезиум карбонат 402 мг /
- Магнезиум     103 мг 27% 
Маточина   400 мг** /
Пеперминт   400 мг** /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки: средство за зголемување на волуменот: сорбитол, минерал: калциум карбонат, минерал: магнезиум карбонат, средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулиза, сув екстракт на пеперминт, сув екстракт на маточина, природна арома, средство против стврднување: магнезиум стеарат, засладувач: натриум сахаринат.

Употреба: За возрасни и деца над 12 годишна возраст. По потреба по една (1) таблета за џвакање на ден, за време на оброк.

Предупредување: Не се препорачува за бремени жени и доилки и деца под 12 годишна возраст. Не земајте повеќе од 2 таблети на ден. Да не се употребува во случај на алергија на пеперминт или проблеми со жолчката. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на суво и ладно место. Потребно е посебно внимание ако возите или ракувате со машини додека го користите производот

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се