SUPERDIET HERBESAN Матичен млеч, мед и цинк, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Herbesan Gelee Royale, miel, zinc Royal Jelly, Honey, Zinc 20 ampules maticen mlec med i cink
SUPERDIET HERBESAN Матичен млеч, мед и цинк, 20 ампули по 15 мл
1.043,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051854C
favorite_border

Опис на производот

HERBESAN Gelée Royale, Miel – Zinc - Додаток на исхраната со матичен млеч, мед и цинк.

  • Матичнот млеч е единствена храна на кралицата пчела која живее 40 пати подолго од обичните пчели
  • Медот заедно со сокот од јаболоко и калинка му даваат на производот исклучителен слатко кисел вкус
  • Цинкот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и нормална когнитивна функција. Исто така цинкот придонесува за одржување на нормални коски
  • За возрасни и за деца од 4 години
  • Со вкус на јаболко и калинка
  • Производот не содржи бои, алкохол и конзерванси

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Една (1) ампула содржи:

Матичен млеч 400 мг 800 мг
Мед 350 мг 600 мг
Цинк 2 мг (20% ПДВ*) 4 мг (40% ПДВ*)

*Препорачано дневно внесување

Употреба: Добро протресете пред употреба

  • Деца од 4 години: по една (1) ампула на ден, препорачливо во тек на оброк
  • Возрасни: по две (2) ампули на ден, препорачливо во тек на оброк

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се