SUPERDIET HERBESAN Матичен млеч, мед и цинк, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Herbesan Gelee Royale, miel, zinc Royal Jelly, Honey, Zinc 20 ampules maticen mlec med i cink
SUPERDIET HERBESAN Матичен млеч, мед и цинк, 20 ампули по 15 мл
920,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051854C
favorite_border

Опис на производот

HERBESAN Gelée Royale, Miel – Zinc - Матичен млеч, мед и цинк.

  • За возрасни и за деца од 4 години
  • Со вкус на јаболко и калинка
  • Производот не содржи бои, алкохол и конзерванси

Матичнот млеч е единствена храна на кралицата пчела која живее 40 пати подолго од обичните пчели.
Медот заедно со сокот од јаболоко и калинка му даваат на производот исклучителен слатко кисел вкус.
Цинкот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и нормална когнитивна функција. Исто така цинкот придонесува за одржување на нормални коски.

  • Погоден за целото семејство
  • Матичен млеч: супер хранлив, идеален за изнемоштени луѓе и деца
  • Мед: снабдување со енергија и антибактериско дејство
  • Цинк: развој на когнитивни функции, учење, меморија и имунитет

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Една (1) ампула содржи:

Матичен млеч 400 мг
Мед 350 мг
Цинк 2 мг

 

Употреба

  • Деца од 4 години: по една (1) ампула на ден, препорачливо наутро во тек на оброк
  • Возрасни: по две (2) ампули на ден, препорачливо наутро во тек на оброк

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се