SUPERDIET HERBESAN Женшен, матичен млеч, витамин Ц и ацерола, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Herbesan Panax Ginseng, meyer, gelee royale, vitamin C, acerola 20 ampules maticen mlec zhen shen жен шен
SUPERDIET HERBESAN Женшен, матичен млеч, витамин Ц и ацерола, 20 ампули по 15 мл
1.227,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
021588C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Herbesan Panax Ginseng, Ca Meyer, Gelee Royale, Vitamin C, Acerola - Граничен производ со женшен, матичен млеч, витамин Ц и ацерола е производ наменет за за зачувување на тонусот и енергијата и намалување на заморот (физички и интелектуалeн).

Претставува комбинација од: 

  • Женшен - корен кој традиционално се употребува во Кина повеќе од 2000 години. Женшенот придонесува за зачувување на тонусот и енергијата
  • Матичнот млеч - единствена храна на кралицата пчела која живее 40 пати подолго од обичните пчели
  • Витамин Ц – витамин кој придонесува за намалување на заморот
  • Ацерола - јужно американско ситно овошје  познато уште под името “Карипска цреша”. Нејзиниот плод е сочен и кисел

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

  1 ампула ПДВ*
Женшен (Panax Ginseng CA Meyer)

1000 мг

(максимум 20 мг** гинсеноиди)

/
Матичен млеч лиофилизат   

  252 мг

(односно 252 мг еквивалент во свеж матичен млеч)

/
Витамин Ц     80 мг 100%
Ацерола екстракт   75 мг  /

*препорачано дневно внесување
**средна вредност

Состојки: прочистена вода, концентриран сок од ананас, течен екстракт од женшен (корен), витамин Ц, матичен млеч лиофилизат, ацерола екстракт (плод-витамин Ц).
Производот не содржи боја и конзерванси.
Употреба: Се препорачува по максимум една (1) ампула на ден, препорачливо наутро во тек на оброк, разредена со половина чаша вода.
20-дневна програма која може да се повтори повеќе пати во годината. Континуирана употреба до максимум 3 месеци.

Мерки на претпазливост: Немојте да го употребувате граничниот производ HERBESAN Panax Ginseng CA Meyer, Gelée Royale, Vitamine C, Acérola, во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на производот. 
Производот не се препорачува за употреба кај состојби на астма и алергија, особено алергија на пчелини производи. 
Производот не се препорачува за употреба кај деца под (1) една година. 

Земајте го граничниот производ во согласност со упатството за употреба. 
Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Ампулите се наменети за пиење не за инјектирање.

Консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот во случај на постоење на некоја медицинска состојба.
Производот не се препорачува за употреба кај пациенти со дијабетес или хипертензија.
Задолжителна е консултација со лекар ако имате дијабетес или кардиоваскуларни заболувања.
Бремените жени и доилките да се консултираат со лекар пред да земат било каков производ.
Производот не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки.

Задолжителна е консултација со лекар во случај на истовремена употреба на лекови.

Да се чува на места недостапни за деца.
Немојте да го употребувате производот ако пакувањето е оштетено.
Да се користи до крајот на датумот наведен на пакувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се