SUPERDIET Хигиафлор псилиум био, 100 капсули

SUPERDIET Hygiaflore Bio psyllium organic 100 capsules for a good transit, with Psyllium, Rosemary, Basil, Chicory higiaflor organski psilium bosilek cikorija ruzmarin
SUPERDIET Хигиафлор псилиум био, 100 капсули
920,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
037563C
favorite_border

Опис на производот

Hygiaflore Psyllium Bio - со псилиум кој придонесува за нормален транзит во цревата. 

  • Сертифициран органски производ
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

На база на 4 растенија: псилиум, рузмарин, цикорија и босилек. 

  • Псилиум (индиски тегавец) е растение чија луша на семе придонесува за нормалната функција на цревата и го олеснува транзитот на непотребните материи од цревата
  • Цикоријата придонесува во одржување на нормалната функција на цревата  и го олеснува транзитот низ цревата
  • Рузмаринот придонесува за нормалната функција на цревата и придонесува за нормална функција на црниот дроб
  • Босилекот (познат како “кралска билка”) произведен со биолошко производство ја комплетира оваа растителна комбинација

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

Четири (4) капсули содржат:

Псилиум  1500 мг
Рузмарин 300 мг**
Цикорија 120 мг
Босилек 100 мг

**еквивалент на суво растение.

Состојки:

- псилиум* (Plantago ovate Forssk.- лушпа од семе)

- рибина желатинска капсула* (алкохолен оцет* - глукозен сируп* - средство против стврднување: соја лецитин* - масло од репка*)

- цикорија* (Cichorium intybus L.- корен)

- босилек* (Ocimum basilicum – лист)

- екстракт од рузмарин* (Rosmarinus officinalis - лист) (поддршка: малтодекстрин*)

- оризов скроб*  

- средство против стврднување: калциум карбонат

*состојки од органско производство.

Употреба: четири (4) капсули на ден со голема чаша вода.

Предупредување: не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки. Да не се користи во тек на подолг временски период. Не се препорачува за лица алергични на псилиум и растенија од фамилијата Астерацеа. Не се препорачува при гастро-интестинални заболувања, дијабетес и истовремена употреба на лекови. Консултирајте се со Вашиот лекар ако имате каменчиња во жолчка. Да се чува на места недостапни за деца. Ако имате “мрзливи црева” внесувајте со исхраната поголема количина течности и растителни влакна.

Производот не е наменет за деца под 12-годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се