SUPERDIET Хијалуронска киселина, 150 капсули

SUPERDIET Хијалуронска киселина, 150 капсули
1.500,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021590C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Капсули на база на хијалуронска киселина и витамин Ц 

- Хијалуронска киселина (добиена со ферментација на квасец)

- Витамин Ц - придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на кожата.

Пакување: 150 капсули

Содржина

Состав:

Три (3) капсули содржат:      

       ПДВ*
Хијалуронска киселина    120 мг /
Витамин Ц      80 мг 100%

 *препорачано дневно внесување

Состојки:

- рибина желатинска капсула

- натриум хијалуронат (хијалуронска киселина)

- витамин Ц

- оризов скроб

- средство против стврднување: талк.
 

Употреба: се препорачуваат по три (3) капсули на ден, во тек на оброк, по можност во утринските часови.
 

Предупредување: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.
Не се препорачува за бремените жени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се