SUPERDIET Хром пиколинат, 150 капсули

SUPERDIET Picolinate de Chrome glycemine normale 150 capsules hrom pikolinat
SUPERDIET Хром пиколинат, 150 капсули
1.270,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Категорија
Бренд
Шифра
030524C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Picolinate de Chrome - Хром пиколинат е додаток на исхраната.

  • Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години
  • Производ за одржување на гликемијата на база на хром пиколинат, биорасположлива форма која овозможува полесно искористување на хромот во организмот
  • Хромот е олигоелемент кој придонесува во одржување на нормални концентрации на глукоза во крвта

Пакување: 150 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:   

    ПДВ*
Хром пиколинат  204 мкг /
Хром      25 мкг    62%

*препорачано дневно внесување
 

Состојки: оризов скроб,  обвивка: рибин желатин, минерал: хром пиколинат.

Употреба: една (1) капсула на ден, во текот на оброкот.

Предупредување: Ако сте бремени или доите, пред употреба консултирајте се со Вашиот лекар. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. 

Мислења на потрошувачи

aleksandra.shu…
5
Многу добар производ за помош во одржување на шеќерот
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се