SUPERDIET Коензим Q10 со лук, 180 капсули

SUPERDIET Coenzyme Q10 ail cardio vasculaire 180 caspules -- Coenzyme Q10 garlic cardiovascular
SUPERDIET Коензим Q10 со лук, 180 капсули
1.746,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033255C
favorite_border

Опис на производот

Коензимот Q10 (CoQ10) е соединение кое има централна улога во производство нa клеточната енергија. Коензимот Q10 го има во целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите и откриено е дека производството се намалува со возраста. 

Претставува:

  • Mоќен антиоксидант
  • Коензимот Q10 помага во намалување на оштетувањето од слободни радикали, ги штити клетките од предвремено стареење
  • Jа зајакнува кардиоваскуларната активност и помага во производството на енергија

Зошто е неопходен?

  • За нормално фукнционирање на срцевиот мускул и циркулаторниот систем
  • Кај професионални спортисти и кај постари лица заради интензивната физичка активност и намаленото ниво на коензимот Q10 во крвта и ткивата, што со тек на годините се намалува
  • Надоместување на потребите од коензимот Q10 што со исхраната не се постигнува. Коензимот Q10 е состојка присутна во сите клетки на организмот, поради што е позната под името Ubiquinone (Ubiquité = сеприсутност)
  • Лукот придонесува за нормално функционирање на кардиоваскуларниот систем. Лукот покажува антихипертензивно, антимикробно, антихиперлипидемично дејство и анти - PAF активност, односно способност за инхибиција на факторот на агрегација на тромбоцитите

Пакување: 180 капсули

Содржина

Состав:

Четири (4) капсули содржат:  

    ПДВ*
Коензимот Ку-10        120 мг     /
Лук    120 мг   

*препорачано дневно внесување

Состојки:

- оризов скроб 
- рибина желатинска капсула
- средство за зголемување на волуменот: гума акација 
- коензим Ку-10 - лук (главица). 
 

Употреба: се препорачуваат по четири (4) капсули на ден, во текот на оброкот. Не се препорачува употреба на производот 15 дена пред хируршка интервенција. Не се препорачува за бремени жени и доилки и за деца под 12 годишна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се