SUPERDIET Куркума 243 мг, 90 капсули

SUPERDIET Curcuma thym confort digesrif - Turmeric thyme digestive comfort 90 capsules kurkuma i majcina dusicka
SUPERDIET Куркума 243 мг, 90 капсули
1.134,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020275C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Curcuma, Thym - Куркумин и мајчина душичка.

Куркуминот е растение чиј корен со светло портокалова боја придонесува за нормална дигестија и помага во одржување на здравјето на црниот дроб.

  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст
  • Погодно за вегани

Пакување: 90 капсули

Дознајте повеќе за моќта на куркумата

Содржина

Состав:

Шест (6) капсули содржат:     

     ПДВ*
Куркумин  1200 мг  /
Мајчина душичка 210 мг /

Состојки: 
- куркумин*(корен)
- капсула од хидроксипропилметил целулоза
- мајчина душичка*(лист и цвет)
- оризов скроб*
- средство против згрутчување: талк и калциум карбонат
 *Состојки од органско производство. 
 

Употреба: од три до шест (3-6) капсули на ден.

Предупредување: Не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки како и кај  деца под 12 годишна возраст.
Не се препорачува за употреба кај опструкција на билијарните патишта.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се