SUPERDIET Квартет за имунитет, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Quatuor defenses immunitaires sureau, pamplemousse, echinacee, gingembre, bio-immune defense quartet elderberry, grapefruit, echinacea, ginger, organic, 20 ampules Bozel, grejpfrut, ggumbir, ehinacea
SUPERDIET Квартет за имунитет, 20 ампули по 15 мл
1.003,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051855C
favorite_border

Опис на производот

SUREAU - PAMPLEMOUSSE - ECHINACEE - GINGEMBRE - Бозел, грејпфрут, ѓумбир, ехинацеа.

  • Додаток на исхрана
  • За нормално функционирање на имунолошкиот систем
  • СЕРТИФИЦИРАН ОРГАНСКИ ПРОИЗВОД
  • 100% растителни состојки
  • 1 ампула на ден / пакување за 20 дена
  • Производот на содржи алкохол и вештачки бои
  • Сокот од бозел придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.
  • Пурпурната ехинацеа помага во поддршката на имунитетот. Ѓумбирот има традиционална употреба во Индија и Кина повеќе од 5000 години. Низ целиот свет се користи како зачин. Ѓумбирот помага во поддршката на имунитетот.
  • Екстрактот од грејпфрут ја комплетира оваа формула.

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав: една ампула од 15 мл содржи:

Ѓумбир 300 мг**
Екстракт од семе од грејпфрут 1200 мг**
Бозел  2.105 мг****
Пурпурна ехинацеа 400 мг**

Состојки: воден екстракт од ѓумбир*, корен - течен екстракт од грејпфрут*, семки и перикарп - концентриран сок од бозел*, плод - екстракт од пурпурна ехинацеа*, корен.

*состојки од биолошко производство

Употреба: за возрасни и адолесценти над 12 години (во согласност со мерките на претпазливост), по можност наутро, по една (1) ампула на ден. Добро протресете пред употреба. Можна е појава на талог поради присуството на природни состојки во производот. Употребувајте го производот во тек на најмногу 8 седмици.

Марки на претпазливост: Производот не се препорачува за употреба кај деца и адолесценти под 12 години, бремени жени, доилки, лица со алергии, особено на растенија од фамилијата Compositae, како и при нарушена функција на имунолошкиот систем. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење не за инјектирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се