SUPERDIET Квартет за подобра циркулација, 120 капсули

SUPERDIET Quatuor Circulation, marronnier d'inde, vigne rouge, hamamelis, gonkgo - Circulation Quartet, Horse Chestnut, Red Vine, Witch Hazel, Ginkgo 120 capsules kvartet za cirkulacija so  vinova loza, ginko biloba, hamamelis i div kosten
SUPERDIET Квартет за подобра циркулација, 120 капсули
1.104,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048537C
favorite_border

Опис на производот

Производ составен од 4 органски произведени растенија:

  • Винова лоза и див костен кои се познати по тоа што придонесуваат за подобрување на циркулацијата и добивање на чувство на “лесни нозе”
  • Хамамелис и гинко

Пакување: 120 капсули

Содржина

Состав:

Четири (4) капсули содржат: 

Див костен  (Aesculus hippocastanum)  450 мг 
Црвена винова лоза (Vitis vinifera L.)     300 мг 
Хамамелис (Hamamellis virginiana L.)     300 мг 
Гинко (Ginkgo biloba L.)     230 мг 

*препорачано дневно внесување  

Состојки:

- див костен* (семе)

- рибина желатинска капсула* (алкохолен оцет*, -глукозен сируп*- антиагломерат: соја лецитин, масло од семе од репка*)

- хамамелис*(лист)

- винова лоза* (лист) (прашок и екстракт) (поддршка: малтодекстрин*)

- оризов скроб*

- екстракт од гинко *(лист) (подршка: малтодекстрин*)

*состојки од органско производство.   

  • Погодно за вегани

Употреба: Препорачуваме по четири (4) капсули на ден, со голема чаша вода.

Да не се користи кај деца и адолесценти под 18 години.

Да не се користи за време на бременост и доење.
Ако употребувате истовремено антикоагулантни и антиагрегациони лекови, консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се