SUPERDIET Квартет за зглобови, 150 капсули

SUPERDIET Quatuor Articulations, curcuma, cassis, harpagophytum, ortie 150 capsules Quartet Joints turmeric, blackcurrant, harpagophytum, nettle  kvartet za zglobovi so kurkuma crna ribizla, gavolska kanga i kopriva
SUPERDIET Квартет за зглобови, 150 капсули
1.230,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
035975C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхраната кој содржи куркумин, црна рибизла, ѓаволска канџа и коприва.

Куркуминот придонесува за нормална функција на зглобовите

  • Сертифициран органски производ

Пакувње: 150 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Три (3) капсули содржат:       

             ПДВ*
Куркумин       300 мг  /
Црна рибизла     240 мг  /
Ѓаволска канџа    210 мг** /
Коприва        210 мг** /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки:

- куркумин*(корен)

- црна рибизла* (лист)

- обвивка: рибин желатин*(алкохолен оцет*, глукозен сируп*, средство против згрутчување: соја*лецитин, маслo од семе од репка*)

- екстракт од коприва*(лист), (малтодекстрин*)

- екстракт од ѓаволска канџа* (корен) (малтодекстрин*)

- оризов скроб*.

*состојки од органско производство.

Погодно за вегани

Употреба: три (3) капсули на ден, препорачливо наутро.   
Производот е наменет само за возрасни.

Предупредување: Производот е наменет само за возрасни. Не се препорачува за употреба кај гастрични и дуоденални заболувања. Во случај на постоење на жолчен камен задолжително да се консултирате со Вашиот лекар пред употреба на производот. Не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки. Консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт при истовремена употреба на антикоагуланси. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се