SUPERDIET Квартет за зглобови, 150 капсули

SUPERDIET Квартет за зглобови, 150 капсули
1.200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035975C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Куркумин, црна рибизла, ѓаволска канџа и коприва
  • Сертифициран органски производ

Квартет составен од: куркуминот кој придонесува за нормална функција на зглобовите, црна рибизла, ѓаволска канџа и коприва кои народот ги користи со години.

Пакувње: 150 капсули од морско потекло

Содржина

Состав:

Три (3) капсули содржат:       

             ПДВ*
Куркумин       300 мг  /
Црна рибизла     240 мг  /
Ѓаволска канџа    210 мг** /
Коприва        210 мг** /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки:

- куркумин*(корен)

- црна рибизла* (лист)

- обвивка: рибин желатин*(алкохолен оцет*, глукозен сируп*, средство против згрутчување: соја*лецитин, маслo од семе од репка*)

- екстракт од коприва*(лист), (малтодекстрин*)

- екстракт од ѓаволска канџа* (корен) (малтодекстрин*)

- оризов скроб*.

*состојки од органско производство.

Употреба: три (3) капсули на ден.
Производот е наменет само за возрасни.

Предупредување: Не се препорачува за употреба кај гастрични и дуоденални заболувања. Не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки. Да не се надминува препорачаната дневна доза. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се