SUPERDIET Магнезиум + Б6, 90 таблети

SUPERDIET Marine Magnesium Vitamin B6 90 tablets magnezium od morsko poteklo
SUPERDIET Магнезиум + Б6, 90 таблети
990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039058C
favorite_border

Опис на производот

  • Една таблета на ден
  • Пакување за 3 месеци
  • Погодно за вегани
  • Додаток во исхрана на база на Магнезиум од морско потекло и витамин Б6
  • Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат во намалувањето на заморот и за нормална функција на нервниот систем. Бојата на таблетата потекнува од присутната алга Спирулина
  • За возрасни и адолесценти над 12 години

Пакување: 90 таблети

Содржина

Состав: Една (1) таблета содржи:

  1 таблета   ПДВ*
Магнезиум (во форма на магнезиум оксид)    270 мг        72 %
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)     1.4 мг      100 %

*препорачано дневно внесување
Состојки: средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза; магнезиум оксид од морско потекло; екстракт од спирулина (трехалоза - шеќер, извор на глукоза), средство против стврднување: магнезиум стеарат, Витамин Б6.

Употреба: за возрасни и адолесценти над 12 години, се препорачува по една (1) таблета на ден, во текот на оброкот.

Предупредување: Бремените жени и доилките да се консултираат со својот лекар пред употреба на производот. Не се препорачува при фенилкетонурија, слабост на мускулите или нарушена функција на црниот дроб. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се