SUPERDIET Магнезиум со Б6, 90 таблети

SUPERDIET Магнезиум со Б6, 90 таблети
990,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039058C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Магнезиум од морско потекло и витамин Б6 - придонесуваат во намалувањето на заморот и за нормална функција на нервниот систем. Магнезиумот помага да се регулира транспортот на калциум и негова ресорпција.

Бојата на таблетата потекнува од присутната алга спирулина.

Пакување: 90 таблети

Содржина

Состав: Една (1) таблета содржи:

  1 таблета   ПДВ*
Магнезиум (во форма на магнезиум оксид)    270 мг        72 %
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид)     1.4 мг      100 %

*препорачано дневно внесување
                                                                                                                      
Состојки:

- средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза

- минерал: магнезиум оксид од морско потекло

- боја: спирулина (трехалоза - шеќер, извор на глукоза, натриум цитрат)

- средство против стврднување: магнезиум стеарат, витамин Б6

Употреба: се препорачува по една (1) таблета на ден, во текот на оброкот.
Предупредување: Бремените жени и доилките да се консултираат со својот лекар пред употреба на производот.

Не се препорачува при фенилкетонурија, алергија на спирулина, нарушена функција на бубрезите, слабост на мускулите или нарушена функција на црниот дроб.

Употреба на магнезиум во поголема количина може да предизвика лаксативен ефект кај некои лица.
Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се