SUPERDIET Нопал 290 мг, 90 капсули

SUPERDIET Nopal controle du poids - weight control 90 capsules nopal
SUPERDIET Нопал 290 мг, 90 капсули
918,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034669C
favorite_border

Опис на производот

Нопалот придонесува за контрола на телесната тежина.

  • Сертифициран органски производ
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

Opuntia ficus - indica позната како нопал е вид на кактус чие овошје и иглички – наречени кладоди се употребувале уште во времето на Ацтеките.

Нопалот придонесува за забрзување на метаболизмот на маситите и за контрола на телесната тежина.

Поради неговиот состав и дејство е високо на списокот на Светската Здравствена Организација, како природни лекови за подобрување на варењето и цревната перисталтика.

  • Регулира ниво на шеќер и холестерол
  • Воспоставува рамнотежа на метаболичките процеси

Пакување: 90 капсули

Содржина

Состав:

Шест (6) капсули содржат: 

    ПДВ*
Нопал 1080 мг  /

*препорачано дневно внесување

Состојки:

- нопал*(иглички)
-  средство за зголемување на волуменот: багремова гума*
-  капсула од хидроксипропилметил целулоза
- антиагломерат: талк, калциум карбонат

*состојки од органско производство.

Употреба: шест (6) капсули на ден, со голема чаша вода.

Предупредување: ако имате дијабетес и / или земате лекови за дијабетес пред употреба на производот задолжително да се консултирате со Вашиот лекар.

Производот не се препорачува за бремени жени и доилки.
Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се