SUPERDIET Омега 3 јуниор, 45 капсули

SUPERDIET OM3 Junior Omega 3 + Vitamin D Children And Teenagers 45 Capsules Orange Taste kapsuli so vkus na portokal za deca i tinejgeri
SUPERDIET Омега 3 јуниор, 45 капсули
1.043,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045189C
favorite_border

Опис на производот

Омега 3 масни киселини + витамин Д

  • За деца од 6 годишна возраст и адолесценти, капсули со вкус на портокал

На база на:

  • Рибино масло, богато со Омега 3 масни киселини во дози прилагодени за возраста. Омега 3 се есенцијални масни киселини кои организмот сам не ги создава
  • Витамин Д
  • Со засладувач

Пакување: 45 капсули

Содржина

Состав:
Eдна (1) капсула содржи:

    ПДВ*

Омега 3 масни киселини 

EPA

DHA   

337 мг

228 мг

72 мг 

 
Витамин Д (холекалциферол) 1.25 мкг  25%

*препорачано дневно внесување

Состојки:

- масло од диви риби (антиоксидант: екстракт богат со токоферол (E306)

- обвивка на капсула (овлажнувач: глицерин, желатин, модифициран скроб, арома, згуснувач: хидроксипропилиран скроб, засладувач: сукралоза)

- арома

- витамин Д3 (триглицериди со среден ланец, антиоксидант: алфатокоферол)

Да се чува на собна температура (15-25°С) заштитено од извор на топлина и влага.  

Употреба:

  • Деца од 6 до 9 години: од една (1) до две (2) капсули на ден.
  • Адолесценти над 10 години: од две (2) до три (3) капсули на ден.

Капсулите се мали и лесни за голтање.
Може да се голтнат цели или пак да се џвакаат.  
Капсулите се земаат наутро со овошен сок или во тек на оброк, како додаток на балансирана исхрана.

Предупредување: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се