SUPERDIET Омега 3 + витамин А и Д, 120 капсули

Superdiet OM3 Huile de foie de morue levertraan +vitamin A + D - Levertraan Cod Liver Oil 120 capsules omega 3 maslo od crn drob na bakalar
SUPERDIET Омега 3 + витамин А и Д, 120 капсули
656,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
037664C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet OM3 Huile de foie de morue levertraan +vitamin A + D - Додаток на исхрана со масло од црн дроб на бакалар + витамин А + витамин Д

  • ОМ 3 маслото од црн дроб на бакалар претставува извор на витамин А и витамин Д
  • Витаминот А придонесува за нормално функционирање на имуниот систем и за одржување на нормален вид
  • Витаминот Д придонесува за нормално апсорбирање и искористување на калциумот и за одржување на коските и забите

Пакување: 120 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:
Eдна (1) капсула содржи:   

       ПДВ*
Масло од црн дроб на бакалар 440 мг    /
Витамин Д       1.3 мкг   26%
Витамин А         159 мкг 20%

  *Препорачано дневно внесување

Состојки:

- Масло од црн дроб од бакалар

- Витамин А (ретинил палмитат)

- Витамин Д (холекалциферол)

- Обвивка на капсулата (желатин од риби, овлажнувач: глицерин).

Да се чува на собна температура (15-25°С) заштитено од извор на топлина и влага. Да се чува на места недостапни за деца.

Употреба: Препорачуваме една (1) капсула на ден при оброк.
Капсулите се лесни за голтање.

Предупредување: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана.

Производот не се препорачува за бремените жени и при заболувања на црниот дроб.

Доилките пред употреба на производот да се консултираат со лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се