SUPERDIET Органска гинко билоба, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Ginkgo biloba circulation et memoire, memory 20 ampules organska ginko biloba za memorija  i cirkulacija
SUPERDIET Органска гинко билоба, 20 ампули по 15 мл
1.044,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044809C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Ginkgo Biloba Bio - Органска гинко билоба придонесува за нормална циркулација и нормална меморија.

  • Сертифициран органски производ
  • 100% растителен производ
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст
  • Не содржи алкохол
  • Не содржи бои
  • Не содржи конзерванси

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција

Содржина

Состав:

Една (1) ампула 15 мл содржи:

     ПДВ*
Гинко билоба  1200 мг** /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки: течен екстракт од гинко билоба* (Ginkgo biloba - лист)

*состојки од органско производство.

Употреба: се пропорачува една (1) ампула на ден, наутро, чиста или растворена во половина чаша вода. Добро протресете пред употреба. 

Предупредување: Не се препорачува за време на бременост и доење, како и за деца под 12 години. Консултирајте се со лекар во случај на истовремена употреба на антикоагуланти или aнтитромбоцитни лекови. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети на пиење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се