SUPERDIET Органски хигиафлор со псилиум, 100 капсули

SUPERDIET Hygiaflore Bio psyllium organic 100 capsules for a good transit, with Psyllium, Rosemary, Basil, Chicory higiaflor organski psilium bosilek cikorija ruzmarin
SUPERDIET Органски хигиафлор со псилиум, 100 капсули
996,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037563C
favorite_border

Опис на производот

Hygiaflore Bio Psyllium - Додаток во исхраната со псилиум кој придонесува за нормален транзит во цревата. 

  • Сертифициран органски производ
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

На база на 4 растенија: псилиум, цикорија, рузмарин и босилек.

  • Псилиум (Индиски тегавец) е растение чија лушпа на семе придонесува за нормалната функција на цревата и го олеснува транзитот на непотребните материи од цревата
  • Цикоријата придонесува во одржување на нормалната функција на цревата и го олеснува транзитот низ цревата
  • Рузмаринот придонесува за нормалната функција на цревата и придонесува за нормална функција на црниот дроб
  • Босилекот (познат како “кралска билка”) произведен со биолошко производство ја комплетира оваа растителна комбинација

Пакување: 100 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција

Содржина

Состав:

Четири (4) капсули содржат:

Псилиум  1500 мг
Рузмарин 300 мг**
Цикорија 120 мг
Босилек 100 мг

**еквивалент на суво растение.

Состојки: псилиум* (лушпа од семе) - капсула од хидроксипропилметил целулоза - цикорија* (корен) - босилек* (лист) - екстракт од рузмарин* (лист) - оризов скроб*- средство против стврднување: калциум карбонат.

*Состојки од органско производство.

Може да содржи траги од сенф и семе од сусам.

Употреба: четири (4) капсули на ден со голема чаша вода.

Предупредување: Да не се користи во тек на долг временски период. Не се препорачува за употреба кај бремени жени и доилки. Производот не е наменет за деца под 12-годишна возраст. Не се препорачува за лица алергични на псилиум и растенија од фамилијата Астерацеа. Не се препорачува при езофагеални и гастро-интестинални заболувања. Не се препорачува при нарушувања на голтањето, посебно при недоволна количина на течност може да дојде до загушување. Не се препорачува при истовремена употреба на лекови. Консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот ако имате дијабетес, каменчиња во жолчка или проблеми со црниот дроб. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се