SUPERDIET Растителен јаглен, 150 капсули

SUPERDIET Растителен јаглен, 150 капсули
1.050,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045686C
favorite_border

Опис на производот

  • 1200 мг на ден
  • За дигестивен конфор
  • Charbon Vegetal Active - Активен растителен јаглен - познат по способноста за апсорпција на гасови и други супстанции
  • Производот целосно се елиминира од организмот
  • За возрасни и деца од 6 години

Пакување: 150 капсули

Содржина

Состав:

Шест (6) капсули содржат:

Aктивен растителен јаглен                  1200 мг                                                                                          

Употреба: шест (6) капсули на ден – 3 капсули, 30 минути пред оброк, 3 капсули после оброк.

Доколку производот се употребува заедно со други лекови земањето на Charbon Vegetal Active треба да биде 2 часа пред или после земањето на друг лек.

Не се препорачува во случај на интестинална опструкција.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се