SUPERDIET Сок од црна ’рдоква 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Сок од црна ’рдоква 20 ампули по 15 мл
960,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022474C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Свежо исцеден сок од зеленчук со потекло од Нормандија.

  • Сертифициран органски производ
  • За возрасни и деца од 12  годишна возраст

Црната ’рдоква е заленчук кој има традиционална употреба, со векови. Овој зеленчук е карактеристичен по своето бело тело и црна лушпа и карактеристичен вкус. Познат е под името зимска ’рдоква поради неговата доцна берба во тек на есенските месеци.

Radis Noir aмпулите на Superdiet содржат течен екстракт - свежо исцеден сок од црна ’рдоква добиен со посебен метод на екстракција. Производот не содржи бои и конзерванси. Можни се благи промени на вкусот кои зависат од составот на рдоквата кој може да варира од година во година, но притоа својствата на производот остануваат исти.

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Една ампула, 15 мл содржи:

- Црна ’рдоква 15 мл                        

Состојки: чист сок од црна ’рдоква* (Raphanus sativus niger - корен)

*состојки од органско производство.
 

Употреба: Се пропорачува една (1) ампула на ден, чиста или растворена во половина чаша вода.
 

Предупредување: Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени и доилки. Не се препорачува употреба ако имате жолчни каменчиња. Не се препорачува употреба на овој производ при состојби на  хипертироидизам или третман на тироидната жлезда.

При вакви состојби консултирајте се со лекар пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се