SUPERDIET Сомеил, 15 капсули

SUPERDIET Сомеил, 15 капсули
309,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046806C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

SOMMEIL - Додаток на исхрана со афион, родиола, витамин Б6 и мелатонин со тројно дејство: релаксација, заспивање, стрес.

  • Афионот - придонесува за релаксација
  • Мелатонинот - придонесува за намалување на времето потребно за заспивање. Мелатонинот е супстанца што организамот ја лачи во текот на ноќта, која го регулира спиењето и длабочината на сонот
  • Родиолата - помага во намалување на заморот при состојби на стрес
  • Дополнително производот содржи витамин Б6 кој придонесува за нормална психолошка функција и намалување на заморот

Земање на 1 мг мелатонин пред спиење, придонесува за намалување на времето потребно за заспивање.

Земање на минимум 0.5 мг мелатонин пред спиење, во тек на првиот ден од патувањето и во тек на следните неколку дена после пристигнување на дестинацијата, придонесува за полесно прилагодување при промена на временската зона при подолги авионски патување / летови.

Се препорачува кај: хронични и акутни несоници, особи со нарушен ритам на спиење.

Пакување: 15 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи: 

     ПДВ*
Родиола        250 мг* /
Афион     112 мг /
Витамин Б6     1.4 мг 100%
Мелатонин  1 мг     /

*препорачано дневно внесување

Употреба: по една (1) капсула навечер, во тек на вечерата со чаша вода. Максимално време на употреба е 4 последователни недели.
 

Предупредување: Производот е наменет за возрасни. Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени и доилки. Немојте да возите или ракувате со машини неколку часа по земање на препаратот.
Задолжително да се консултирате со вашиот лекар пред употреба на производот ако истовремено земате лекови (како седативи, таблети за спиење, аналгетици, антикоагуланси, антихипертензиви, имуносупресиви, антидепресиви, антиепилептици и хормони) поради можноста за интеракции.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се