SUPERDIET Вивафлоре транзит, 150 таблети

SUPERDIET Вивафлоре транзит, 150 таблети
1.200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020653C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Vivaflore - За “рамен стомак”- со ревен кој придонесува за нормална дигестија.

На база на:

  • 6 растенија - кинески ревен, бел слез, розова роза, артичока, босилек, коријандер
  • Пивски квасец
  • 2 пробиотика Bifidobacterium bifidum & Lactobacilus acidophilus кои ја регулираат рамнотежата на цревата
  • Ослободува од чувство на тежина во стомакот
  • Прави детоксикација
  • Го регулира цревниот транзит и ослободува од гасови

Пакување: 150 таблети

Содржина

Состав:

Четири (4) таблети содржат:

- кинески ревен (Rheum officinale - корен-907 мг)

- бел слез (Althaeae officinalis - корен - 152 мг)

- розова роза (Rosa centifolia – ливче - 152 мг)

- артичока (Cynara scolymus – лист - 72 мг)  (поддршка: малтодекстрин - антиоксидант: лимонска киселина)

- босилек (Ocimum basilicum - лист - 72 мг)

- коријандер (Coriandrum sativum-плод -  72 мг)

- пивски квасец (Saccharomyces cerevisiae - 68 мг) (глутен)

- антиагломерат: трикалциум фосфат, компиров декстрин

- тиндилизирани млечни бактерии (поддршка: малтодекстрин): Bifidobacterium bifidum (1.6 мг) - Lactobacilus acidophilus (1.6 мг)

Употреба: од една (1) до четири (4) таблети на ден. Максимум четири таблети на ден.

Предупредување: При првата употреба се препорачува по една таблета на ден. Производот не е наменет за употреба во тек на подолг временски период без совет на лекар (максимална употреба до 1 недела).

Производот не е наменет за деца под 12-годишна возраст. Не се препорачува употреба во случај на гастроинтестинални нарушувања, опструкција на жолчните патишта, дехидратација или бубрежни нарушувања. Не се препорачува за лица алергични на растенија од фамилијата Asteracea.

Консултирајте се со Вашиот лекар ако сте бремени или доите. Ако истовремено земате лекови или имате каменчиња во жолчката, консултирајте се со Вашиот лекар. При истовремена употреба на лекови периодот помеѓу земањето на производот и лекот треба да биде најмалку 1 час. Ако имате “мрзливи црева” се препорачува консумација на поголема количина течности и растителни влакна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се