SUPRA VIT Калциум, магнезиум, цинк и Д3, 60 таблети

SUPRA VIT Калциум, магнезиум, цинк и Д3, 60 таблети
314,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
015046C
favorite_border

Опис на производот

Додаток на исхрна за здрави коски, коса, кожа и нокти.

  • Калциумот е неопходен за изградување на коскениот систем
  • Магнезиумот помага за нормалана функција на мускулните и нервните клетки
  • Цинкот помага при кожни проблеми, помага при косопад и ги заздравува ноктите
  • Витамин Д3 помага за апсорпција на калциум

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав

Калциум     250 мг
Магнезиум 100 мг
Цинк 10 мг
Витамин Д3 5 мкг

 

Дозирање: една таблета на ден со течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се