SYNERGY Биозим Ко-ензим Q10, 30 капсули

SYNERGY Биозим Ко-ензим Q10, 30 капсули
935,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
034477C
favorite_border

Опис на производот

BiozymQ10®

  • Енергија за секоја клетка

Коензим Q10 е есенцијален антиоксиданс кој е присутен во секоја клетка во организмот. Тој е неопходен за производство на енергија, а како антиоксиданс ги намалува штетните влијанија на слободните радикали кои се причинители за многу заболувања. Ги заштитува клетките од предвремено стареење и учествува во одржување на нормална функција на кардиоваскуларниот и нервниот систем. Има поволно влијание на имунитетот, а се користи и во профилакса на мигренозни болки.

После 35 година организмот ја губи способноста за синтеза на потребните количини на коензим Q10 за 50% и затоа е потребно негово дополнување преку додатоците на исхрана.

  • Коензим Q10 го намалува ризикот од кардиоваскуларни заболувања преку намалување на липидната пероксидација на LDL
  • Истражувањата покажале дека коензимот Q10 го намалува високиот крвен притисок
  • Помага во одржување на здрави нивоа на CoQ10 кај пациенти подложени на терапија со статини

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: Synergy Biozym Q10 содржи 100 мг коензим Q10 се препорачува и при состојби на хроничен замор од непознато потекло и воопшто има позитивно влијание врз квалитетот на животот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се