SYNERGY Ферофект 30 таблети

SYNERGY Ферофект 30 таблети
662,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041584C
favorite_border

Опис на производот

Ferrofect® – Ferrous bisglycinate complex

  • Брз и безбеден третман на анемија

Супериорна формула која нуди безбедна и ефикасна нутритивна поддршка на органско железо.

Железото е неопходен минерал за здравјето на луѓето. Toј учествува во создавање на црвени крвни клетки и хемоглобин, протеин одговорен за транспорт на кислород до ткивата на организмот. Неопходен е за нормална функција на имунолошкиот систем, когнитивен развој, кардиоваскуларно здравје, против замор и исцрпеност.

Се препорачува кај:

  • Жени со обилни менструални крварења
  • Бремени жени и доилки, вегетаријанци, постари лица, спортисти и други состојби кога недоволно се внесува железо во организмот

Феро бисглицинат ја ужива привигелијата на додаток на исхрана со висока апсорпција на железото и највисока биорасположивост (90,9%). Нема метален вкус и не предизвикува гастрични тегоби. На апсорпцијата не влијаат фитати, танати и оксалати.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: Содржи 30 мг феро бисглицинат, 150 мг; витамин Ц, 25 мкг витамин Б12, 6 мг витамин Б6, 400 мкг фолна киселина, 7 мг цинк, 1 мг бакар и 1 мг манган.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се