SYNERGY Мултивитамини и минерали 60 капсули

SYNERGY Мултивитамини и минерали 60 капсули
725,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
034795C
favorite_border

Опис на производот

Мултивитамини и минерали со лутеин.

Супериорна формула која ги содржи сите витамини и минерали неопходни за одржување на доброто здравје. Помага во метаболизмот на јаглени хидрати, масти и протеини.

Витамините и минералите се природни материи кои му се потребни на нашиот организам за негов раст, развој и правилно функционирање. Формула која содржи антиоксиданси – витамини и микроелементи во препорачани дневни дози и се употребува како превенција од некои заболувања и одредени здравствени состојби. Целта на нивната примена е да се надомести недостатокот што може да појави поради неквалитетна исхрана, или консумирање на храна со мали количини на витамини и минерали.

Истражувањата покажале дека најголема корист од редовно земање на додатоци од мултивитамини и минерали имаат хронично болните лица и постарите лица. Воочено е дека кај нив се намалува зачестеноста од инфекции и воспаленија, а при мерење на теломерите од хромозомите е докажано дека со земањето на мултивитамини може да се продолжи и животниот век.

Лутеинот има способност да го заштитува човековото тело од фототоксично оштетување и од токсичните ефекти на слободните радикали, ултравиолетовото зрачење од сонцето, зрачењето од компјутерите и телевизорите, вештачко осветлување и сл.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: содржи 14 витамини, 12 минерали и лутеин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се