SYNERGY Омега 3 1000 мг, 60 капсули

SYNERGY Омега 3 1000 мг, 60 капсули
630,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
034475C
favorite_border

Опис на производот

Synergy Omega 3 1000 мг e 100% природен додаток на исхрана со концентрирано рибино масло богато со Омега 3 незаситени масни киселини (DHA и EPA) и витамин Е. Омега 3 масните киселини се есенцијални поради тоа што не можат да бидат создадени од нашиот организам и затоа мора да се внесуваат преку исхраната и преку додатоци на исхрана.

Омега 3 масните киселини промовираат контрола на метаболизмот на мастите и придонесуваат за здрав циркуларен систем. Витамин Е како моќен антиоксиданс ја спречува оксидацијата на незаситените масни киселини и ги неутрализира слободните радикали.

Омега 3 масните киселини поседуваат антиинфламаторно, антиаритмичко,  антитромботично и вазодилататорно дејство.

Пакување: 60 капсули

Омега 3 масните киселини го намалуваат нивото на плазма триглицеридите кај лица со хипертриглицеридемија преку намалување на нивната синтеза во црниот дроб.

Омега 3 масните киселини помагаат во одржување на добра состојба на срцевиот мускул, коронарната циркулација и одржување на крвниот притисок.
Употребата на EPA и DHA за време на бременоста има значајни придобивки за плодот. Докажано е дека тие учествуваат во правилно созревање на клеточните мембрани и во развојот на мозокот и на ретината кај плодот.

Омега 3 учествуваат во одржување на интегритетот на клеточните мембрани и ја олеснуваат хидратацијата на кожата. Во неколку истражувања е забележано дека омега 3 масните киселини одржуваат здрав антивоспалителен баланс на зглобовите кај пациенти со ревматоиден артритис.

Омега 3 го намалуваат излачувањето на кортизолот, предизвикано од стрес.

Тие помагаат во одржување на нормална функција на мозокот и се неопходни за одржување на когнитивните функции, процесите на учење и меморија како и за добро расположение.

Многубројните студии од понов датум покажале дека омега-3 масните киселини кај постарата популација се добра превенција за Алцхајмерова болест и депресија. Омега 3 масните киселини имаат позитивно влијае на макуларната дегенција и се препорачуваат за одржување на нормален вид.

  • Молекуларно дестилирана формула.
  • Високо концентрирано природно рибино масло.
  • Не предизвикува подригнување
  • Не содржи: скроб, квасец, пченица, глутен, пченка и конзерванси.

 

Содржина

Состав: една капсула содржи 1000 мг Омега 3, од кои 180 мг  - Еикозапентаенонска киселина (EPA) и 120 мг Докосахексаеноична киселина (DHA) и 1 мг витамин Е.

Употреба: една до две капсули дневно по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се