SYNERGY Омега 3-6-9, 60 капсули

SYNERGY Омега 3-6-9, 60 капсули
683,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
037923C
favorite_border

Опис на производот

  • Целокупно здравје и добро расположение

Omega 3-6-9 1300 мг e 100% природен додаток на исхрана од концентрирано масло на ленено семе, канола масло, масло од црна рибизла и масло од семки од тиква. Тоа е богато со омега 3 незаситени масни киселини (Aлфа линолеинска киселина-АLA), Омега 6 (Линолеинска киселина-LA), Омега 9 (Олеинска киселина-OA) и витамин Е.

Најновите испитувања покажуваат дека омега масните киселини имаат најдобар ефект кога се земаат во комбинација 3-6-9, отколку кога се земаат поединечно и тие треба да се внесуваат постојано бидејќи организмот не може да ги синтетизира (есенцијални).

Омега 3 помага во одржување на нормално ниво на триглицеридите и холестеролот во крвта. Омега 6 го зајакнува имунитетот и помага во создавање на некои неуротрансмитери кои учествуваат во одржување на расположението и сонот. Омега 9 учествува во намалување на атеросклеротичните промени, има заштитна улога и го подобрува имунитетот.

Synergy Omega 3-6-9 e високо концентрирано и природно растително масло, произведено со иновативна современа технологија, со цел да се зачуваат природниот вкус и нутритивните вредности.

Пакување: 60 капсули

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се