SYNERGY Остеофит форте 60 таблети

SYNERGY Остеофит форте 60 таблети
830,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
047581C
favorite_border

Опис на производот

  • Калциум, магнезиум,цинк, витамин Д3, витамин К2

Избалансирана комбинација на минерали и витамини неопходни за јакнење на коските и одржување на нивната структура. Тие се особено важни при превенција на остеопороза и остеопенија, кај забрзан раст на децата, трудници, спортисти, за време на менопауза и кај постари лица.

Се препорачува за превенција и помош при остеопенија и остеопороза, профилакса и третман на рахитис и остеомалација, профилакса кај постоечки ризик за заболување предизвикано од дефицит на витамин Д3, помага во рехабилитација на скршеници и спортски повреди, нормална функција на имунолошкиот систем, нормална мусклулна функција, здрав раст и здрав развој на децата како и при намалено внесување на калциум, магнезиум, цинк, витамин Д3 и К2 преку исхраната.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: содржи органска форма на минерали која овозможува нивна максимална искористливост (до 90%). Во една таблета се содржани сите витамини и минерали неопходни за одржување на скелетно-мускулниот и имунолошкиот систем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се