SYNERGY Селен 60 капсули

SYNERGY Селен 60 капсули
560,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
044883C
favorite_border

Опис на производот

  • Природен и моќен антиоксидант

Селенот е есенцијален минерал што се наоѓа во многу мали количества во организмот. Тој е од особено значење затоа што го зголемува имунитетот, има улога на антиоксиданс и се бори против оштетувањето и воспаленијата предизвикани од штетните слободни  радикали. Освен тоа, игра и клучна улога во одржувањето на здравиот метаболизам.

Селенот се препорачува:

  • За зајакнување на имунитетот
  • Нормална функција на тиреоидна жлезда
  • Заштита од оксидативен стрес
  • Одржување на нормална коса и нокти
  • За нормална сперматогенеза

Претставува дел од антиоксидантните ензими кои ги штитат клетките од оштетување, нивно стареење и смрт, особено на кожата, мускулите и мозокот. Затоа, со право се нарекува минерал на долговечноста.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: Synergy Selenium содржи 100 мкг селенометионин, органски одлик со максимална искористливост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се