SYNERGY Витамин Б12 100 мкг, 60 таблети

SYNERGY Витамин Б12 100 мкг, 60 таблети
790,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
033938C
favorite_border

Опис на производот

  • За сила, здравје и енергија

Витамин Б12 е витамин растворлив во вода и гo добиваме само од намирниците од животинско потекло.

Овој витамин учествува во низа процеси кои учествуваат во одржување на здравјето. Витамин Б12 игра важна улога во процесот на делба на клетките, допринесува за нормално функционирање на нервниот систем, учествува во метаболизмот на хомоцистеин и создавањето на енергија. Исто така овој витамин е од клучно значење за создавање на црвени крвни клетки, помага во намалување на заморот и зајакнување на имунитетот.

Витамин Б12 е апсолутно важен за доброто ментално и физичко здравје.

Витамин Б12 речиси и да нема растителни извори, па вегетаријанците се со поголема веројатност да страдаат од негов дефицит. Повозрасните лица и сите оние на кои што им треба подобрување на помнењето, концентрацијата и менталната бистрина имаат потреба од дополнително внесување на витамин Б12.

Витамин Б12 сублингвални таблети се препорачува на лица со мегалобластна анемија, при тотална или субтотална гастректомија, лица со недостаток на интризинг факторот, алкохолизам, вегани и вегетаријанци, лица кои употребуваат ампуларна форма на Б12.

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:  една сублингвална таблета содржи 100 мкг Витамин Б12 која се раствора под јазик и витаминот директно стигнува во крвотокот со што се зголемува неговата апсорпција и ефикасност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се