SYNERGY Волурине Д-Маноза комплекс, 30 капсули

SYNERGY Волурине Д-Маноза комплекс, 30 капсули
693,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
044222C
favorite_border

Опис на производот

Volurine® – (D – Mannose complex)

  • За здрав уринарен тракт

D-manoza е природен прост шеќер (моноглуконат) кој успешно помага во борба против бактеријата Escherichia coli. Брзо стигнува во урината и одржува здрав уринарниот тракт.

Во случај на инфекција, D-manozata се лепи за бактеријата, ја опфаќа целата и на тој начин оневозможува лепење на бактериите на ѕидот на мочниот меур. Иако механизмот на дејство е сложен, теоретски, ако има доволно D-manoza во урината, таа ќе се врзе за бактериите и на тој начин ќе оневозможи нивно слепување на ѕидот на мочниот меур, односно се спречува инфекцијата. Клетките на Escherichia coli обложени со D-manoza стануваат нелепливи  и лесно се исфрлаат со уринирање од организмот.

Дејство на Volurine® – (D-mannose complex):

  • Природно спречете ја уринарната инфекција
  • Не морате да чекате да се појават знаци на инфекција
  • D-manoza може да се употребува во текот на целата година и нема несакани ефекти
  • Доволна количина на D-manoza со доволно течности, нормално мокрење, едноставно и ефикасно во третман на лекување и превенција на уринарни инфекции
  • D-manoza не се метаболизира во организмот и не влијае на регулирање на шеќерот во крвта и затоа е безбедна за дијабетичари, трудници и деца

Пакување: 30 капсули

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се