SYOSS Шампон за фарбана коса, 750 мл

SYOSS Шампон за фарбана коса, 750 мл
389,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053534C
favorite_border

Опис на производот

Шампонот SYOSS COLOR е специјално развиен за фарбана коса!

  • Го заштитува интензитетот на бојата и го спречува избледувањето на бојата на косата до 12 недели
  • Со технологија за заклучување бои и УВ филтер кои ја штитат длабочината на бојата на косата за долготрајна и зголемена живост на бојата
  • Нова формула со азиски инспирирана и специфична состојка (Tsubaki Blossom) - јапонски цвет од камелија
  • 90% природни состојки
  • Веган формула за високи перформанси со амино комплекс, мешавина од аминокиселини кои се градбени блокови за косата и помагаат во одржувањето на нејзиниот силен и здрав изглед

Пакување: 750 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water, Eau) · Sodium Laureth Sulfate · Cocamidopropyl Betaine · PEG-7 Glyceryl Cocoate · Sodium Chloride · Camellia Oleifera Seed Oil · Glycine · Lysine HCl · Amodimethicone/Morpholinomethyl Silsesquioxane Copolymer · Benzophenone-4 · Magnesium Citrate · Magnesium Chloride · Disodium Cocoamphodiacetate · Citric Acid · Sodium Benzoate · Cocamide MEA · Dimethicone · Parfum (Fragrance) · PEG-40 Hydrogenated Castor Oil · PEG-120 Methyl Glucose Dioleate · Glycol Distearate · Hydrogenated Castor Oil · Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride · Laureth-4 · Sodium Hydroxide · Phenoxyethanol · Limonene · Linalool · Hexyl Cinnamal · Propylene Glycol · Laureth-23 · Geraniol · Citronellol · Benzyl Alcohol · Trideceth-5 · Salicylic Acid.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се