TEHNOMEDIKA CGMS Предавател на сигнал CT-100

TEHNOMEDIKA CGMS Предавател на сигнал CT-100
5.173,00 ден.
4.773,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054026C
favorite_border

Опис на производот

CGMS е систем за континуирано мерење и мониторинг на нивото на шеќер во крвта и е најнапредната метода за контрола и управување со дијабетесот во светот!

Истиот се состои од три компоненти - сензор со уред за апликација, предавател и приемник каде улогата на приемник може да ја врши секој смарт телефон.

Системот за континуирано следење на гликозата (CGMS) Ви овозможува:

  • Информација за нивото на гликоза во крвта во секое време од денот
  • Можност да ги извршувате Вашите секојдневни работни обврски како и да бидете физички активни, притоа во секој момент да имате информација за состојбата со нивото на гликоза;
  • Бидете информирани за тоа како и дали одредена храна или лекарства делуваат на Вашето ниво на шеќер во крвта;
  • Обезбедете мирен сон  – системот веднаш ќе пријави и алармира доколку настанало отстапување на нивото на гликоза со цел брзо превземање на соодветни мерки;
  • Минимизирање на ризикот од компликации поврзани со дијабетес: проблеми со очите, крвните садови и нервниот систем;
  • Минимизирање на ризиците при бременост и можните компликации по плодот;

Предавателот на сигнал се аплицира на самиот сензор и истиот преку BlueTooth протоколот ги пренесува податоците за нивото на гликоза во крвта на уред за примање податоци или на паметен телефон.

Предавателот користи батерија од типот CR1620.

НАПОМЕНА: батеријата не е вклучена во предавателот и истата корисникот сам ја набавува!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се