TEKMAR Green Line Протеински бар - капучино, 40 г

TEKMAR Green Line Протеински бар - капучино, 40 г
69,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
034286C
favorite_border

Опис на производот

Протеински бар, збогатен со влакна и витамини во темен прелив, со вкус на капучино

  • 100% растителни протеини
  • Содржи 21 г влакна
  • Содржи 20 г протеини
  • Без ГМО

 Нето-тежина: 40 г

Содржина

Состојки: полидекстроза (влакна), смеса од растителни протеини 18% (соја протеини, оризови протеини, протеини од грашок), темен прелив 18% (шеќер, хидрогенизирана палмина маст, какао во прав 16%, емулгатор: соја лецитин, арома), сушена урма 5%, екструдирани пченични житарки (пченичен гриз, пченично интегрално брашно, оризово брашно, шеќер, сол), средство за одржување на влагата: глицерол, масло од репка, палмина маст, какао, калциум карбонат, емулгатор: соја лецитин, сол, инстант кафе 0,3%, смеса од витамини (Е, Ц, Б1, Б2, Б6, Б12, фолна киселина, ниацин, биотин, пантотенска киселина), Л-карнитин, арома.

Производот содржи глутен и соја. Може да содржи и кикирики, различни јаткасти плодови, млеко, јајца, сусам и сулфур диоксид.

Мислења на потрошувачи

Bibi
5
Sekogas koga mi treba slatka uzinka, zemam TEKMAR Green Line Протеински бар - капучино
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се