TEKMAR Juicy Бар со портокал, 40 г

TEKMAR Juicy Бар со портокал, 40 г
45,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034283C
favorite_border

Опис на производот

  • Јuicy Бар од житарки со желе од портокал
  • Со прелив од млечно чоколадо

Нето-тежина: 40 г

Содржина

Состојки: желе од портокал 30% (гликозен и фруктозен сируп, шеќер, концентрат од портокал 4%, средство за желирање: пектини, регулатор на киселост: лимонска киселина и натриум цитрат, боја, арома), прелив од млечно чоколадо 25% (шеќер, хидрогенизирана палмина маст, сурутка во прав, какао во прав, обрано млеко во прав, емулгатор: соја лецитин, арома), гликозен сируп, житарки (интегрално пченично брашно, оризово брашно, шеќер), снегулки од соја, нехидрогенизирана палмина маст, суво грозје 2.5% (суво грозје, палмино масло), кора од портокал 2.5% (антиоксидант сулфур диоксид), обрано млеко во прав, какао во прав, емулгатор: соја лецитин, сол, регулатор на киселост: млечна киселина, арома.

Содржи глутен, млеко, сулфур диоксид, соја.

Може да содржи и различни јаткасти плодови, кикирики, сусам и јајца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се