TEKMAR Mусли бар јогурт-ацерола, 30 г

TEKMAR Mусли бар јогурт-ацерола, 30 г
42,00 ден.
19,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
039548C
Online only
Акција поради кратки рокови! Рокот на траење е до 26.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Мусли бар со вкус на ацерола, прелиен со јогурт

  • Без додадени шеќери
  • Содржи само природно присутни шеќери
  • Содржи засладувач

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: прелив од јогурт со засладувач 30% (засладувач: малтитол, целосно хидрогенизирана палмина маст, сурутка во прав, јогурт во прав 4%, емулгатор: соја лецитин, киселина: лимонска киселина, арома), овесни снегулки 20%, засладувач: малтитол, екструдирани житарки 11% (пченично брашно, оризово брашно, пченкарно брашно,сол), суво грозје (суво грозје, сончогледово масло), пченични снегулки 4%, малтодекстрин, палмина маст, концентрат од ацерола 1.5%, масло од репка, средство за одржување на влагата: глицерол, емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: лимонска киселина, сол, арома, боја: антоцијанин.

Може да содржи и јаткасти плодови, кикирики, сусам, јајца и сулфур диоксид. Зголемена употреба може да има лаксативен ефект.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се